Hogyan alakíthat ki egy nő harmóniát a párkapcsolat, gyermek és önmaga között? Fogas kérdés, hogyan csináljuk jól, hogy az életünk minden területén egyformán szerepeljünk. Szerintem sehogy. Az egyik szerep mindig erősebb lesz egy picit, mint a többi. Ez nem baj, ha körforgásban vannak. Azonban, ha huzamosabb ideig csak az egyik dominál, elégedetlennek fogjuk érezni magunkat, vagy […]

Nő, feleség, anya harmóniában

Hogyan alakíthat ki egy nő harmóniát a párkapcsolat, gyermek és önmaga között?

Fogas kérdés, hogyan csináljuk jól, hogy az életünk minden területén egyformán szerepeljünk.

Szerintem sehogy.

Az egyik szerep mindig erősebb lesz egy picit, mint a többi.

Ez nem baj, ha körforgásban vannak. Azonban, ha huzamosabb ideig csak az egyik dominál, elégedetlennek fogjuk érezni magunkat, vagy a párunk fogja annak érezni magát!

(A Mentőöv online tréningemben erről a témára egy teljes külön fejezetet szánok – sok párkapcsolati probléma oka pontosan innen fakad. Hogy a nő nem tudja megtalálni ebben az egyensúlyt  és segítséget sem kap ebben a párjától.)

Meglátásom szerint Először is a fejünkben kell rendet rakni. Nem ártana, ha mindenki elvégezne pár önismereti tanfolyamot mielőtt gyermeket vállal. Nagyon fontos lenne. Nem azért, mert bárki is buta lenne vagy netán rossz szülő és társ lenne. Nagyon is nem! Igenis nagyon jól rá tudunk érezni, hogy mit és hogy kell csinálnunk ilyenkor a párkapcsolatunkban.

Ebben az időszakban a személyiségfejlődés olyan változásokat hoz, amit a párunk nem bír követni. Egy stabil párkapcsolatnak el kellene elbírnia a kisebb nagyobb kríziseket. Amikor úgy érezzük, nem tudunk helytállni egyik-másik fronton, akkor krízisben vagyunk. Vegyük ezt komolyan és dolgozzunk magunkon, magunkban.

Egy kis gyakorlati feladat a harmónia megtalálásához

Tegyük fel az alábbi kérdéseket magunknak, és ha lehet írásban válaszoljunk.

  1. Ki vagyok én? Milyen szerepeim vannak?
  2. Mit várok magamtól ezekben a szerepekben?
  3. Mik az értékeim, (minimum 5) amik segítenek ezeknek a szerepeknek a megélésében?
  4. Mik a hiányosságaim, amik gátolnak?
  5. Mi a fontossági sorrend az életemben? Jó-e így, ahogy van?
  6. Min szeretnék változtatni? Van hatásom a változásra?
  7. Vannak céljaim? Mit akarok elérni a közeljövőben és x év múlva?

A válaszoknál bátran használjunk színeket, húzogassunk alá, emeljünk ki. Sok időt töltsünk ezekkel a kérdésekkel és a válaszokkal, mert ez lesz a kiindulási alapunk. Ha elakadunk a megvalósításban, ehhez lehet visszatérni, ezért őrizzük meg.

Ha elkészültünk a saját „élettervünkkel” és mindent alaposan megfontoltuk, akkor kicsit tisztább lesz a kép. Lehet tovább menni. Meg kell tanulni boldognak lenni. Ezzel lehet, hogy most valami újat mondtam, pedig ez tényleg tanulható dolog. Miért fontos ez?

Azért, mert a legtöbb ember külső tényezőktől várja, hogy boldogabb legyen. Legfőképpen a párjára vetíti ki a boldogság utáni vágyát. A szerencsétlen Kedves pedig, tudtával, vagy anélkül belebukik ebbe a misszióba.

Ha ezek megvannak, tisztában vagyunk önmagunkkal és meg tudjuk élni a mindennapi boldogságot, már fél sikert értünk el!! Komolyan mondom! Ezzel meg van az alapozás.

Jöhet az erősítés! Felejtsük el végre, hogy másokhoz méricskéljük magunkat és a családunkat. Mindenkiben van jó, sőt fantasztikus ezekre koncentráljunk, és ne lesegessük, hogy másoknál mi, hogyan van. Persze jó ötleteket lehet kölcsönözni, de csak akkor, ha 100%-ig tudjuk adaptálni a mi helyzetünkre. Erőltetni TILOS!! Ezzel az apró trükkel, rengeteg csalódástól óvjuk meg magunkat.

Ha mindez nem elég és szuperségre törekszünk, szerezzünk be pár könyvet az idő menedzselésről, párkapcsolati kommunikációról, gyermeknevelésről, a professzionális háztartás vezetéséről, stb. Az üzletek tele vannak ilyen könyvekkel, csak olvassuk is el őket. Ha nem tudjuk melyiket válasszuk, kérjünk tanácsot.

(Figyelem! Ha a párkapcsolati konfliktusok kezeléséhez hasznos tanácsokat szeretne megismerni, töltse le a Hogyan kezeljem a párommal a konfliktusainkat? című ingyenes minikönyvemet ide kattintva  >>)

Egy valamit ne felejtsünk el, a szervezettség egy pillanat alatt összeomolhat, ha nem lélekből építettük fel. Arra törekedjünk, hogy megéljük a pillanatot és az adott helyzetben a tőlünk telhető legjobbat adjuk magunkból. Ez nem lesz mindig maximum, de így talán rendben leszünk magunkkal is és a családunkkal is.

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: