Avagy hogyan érezzük újra nőnek és férfinak magunkat? Bármikor bekövetkezhet egy kapcsolatban, hogy a pár egyik tagja, vagy akár mindketten már nem látják olyan vonzónak a másikat. Különösen kapcsolatpróbáló időszak, amikor már nagyobbacska gyermeket nevelnek a szülők. Ilyenkor már elmúlik a kisbaba által teremtett varázslatos légkör, rutinból végezzük a napi teendőket és közben az idő […]

Vonzalom helyreállítása

Avagy hogyan érezzük újra nőnek és férfinak magunkat?

Bármikor bekövetkezhet egy kapcsolatban, hogy a pár egyik tagja, vagy akár mindketten már nem látják olyan vonzónak a másikat.

Különösen kapcsolatpróbáló időszak, amikor már nagyobbacska gyermeket nevelnek a szülők. Ilyenkor már elmúlik a kisbaba által teremtett varázslatos légkör, rutinból végezzük a napi teendőket és közben az idő rohan. FELETTÜNK IS!

Hajlamosak vagyunk elengedni magunkat és már annyira nem figyelünk oda arra, milyen képet mutatunk magunkról a párunknak és a külvilágnak. (Nem a felesleges kilókra gondolok elsősorban. Szerintem, ha valaki igazán szereti a párját, nem a súlyával van elfoglalva. )

A másiknak azonban törekednie kell arra, hogy érdekes maradjon a kedvese számára.

A vonzalomról

Mit jelent az, hogy vonzalom?

Nekem ez egy titkokat sejtető szó! Valahogy benne van, hogy ez valami megfoghatatlan érzés, mégis húz-vonz a másik felé.

Ezt a bizsergést ébresztő valamit kell megtalálni magunkban és újra feléleszteni. Hogy hogyan?

Honnan tudhatjuk, hogy mikor tetszünk a párunknak? Egyszerű!! Kérdezzük meg a másikat, mit tart vonzónak bennünk.

Ha éppen nem tud mondani semmit, ne essünk kétségbe. Kérdezzük meg újra, hogy régebben mit tartott vonzónak bennünk.

Vonzó külső

Vonzónak lenni a másik számára, nem csak azt jelenti, hogy tetszetős a külsőnk. De semmiképpen sem szabad elhanyagolni kinézetünket.

Az egyik hiba, hogy otthon slamposak vagyunk viszont, ha kimozdulunk, kicsinosítjuk magunkat. Ezzel azt az üzenetet közvetítjük társunk felé, hogy ő az utolsó, már nem akarjuk meghódítani.

Vonzó belső

A kinézetünk még nem minden. Az egész személyiségünknek vonzóvá kell válnia, a gondolatainknak is.

Úgy vagyunk kitalálva, hogy az ellenkező nemet lássuk izgalmasnak. Használjuk hát ki, hogy különbözőek vagyunk, legyünk újra igazán férfiak és nők! Hogyan tudjuk ezt elérni?

Alaposan gondoljuk át, hogy mit jelent számunkra az, hogy férfi és nő. Vizsgáljuk meg, hogy rendelkezünk-e olyan tulajdonsággal, amit megfelel nemi identitásunknak és igazán férfiasnak vagy nőiesnek tartunk. Ha sok ilyen jellemzőnk van, akkor nincs sok dolgunk, csak újra fel kell élesztenünk magunkban a hétköznapok során sok kis apró élethelyzetben:

  • Nézzünk tükörbe és kicsit tanulmányozzuk milyen hajviselet, színek és ruhák állnak jól nekünk.
  • Hagyatkozzunk az orrunkra és keressük meg azt az illatot, ami igazán kifejezi, hogy milyenek vagyunk. Egy hozzánk passzoló illat, nagyon sokat erősít nemi identitásunkon.
  • Ápoljuk a bőrünket kívül belül. Nem csak a krémek számítanak, hanem az is hogy mit eszünk. Tiszta csillogó bőrnél, nincs vonzóbb.
  • Fordítsunk figyelmet a kezeinkre. Ez nem csak a nőkre vonatkozik, a szépen ápolt kéz vonzza a tekintetet.
  • Gyakoroljuk, hogy mozgásunk harmonikus legyen. A tánc sokat segíthet ebben. Vannak táncok, amik nagyon nőiesek. Az ellenkező nemnek pedig ajánlani tudom a kifejezetten férfias sportokat.
  • Keressünk a környezetünkben hiteles referencia személyt, akihez szívesen hasonlítanánk. Lopjunk tőle pár ötletet.
  • Nézzünk olyan filmeket, amelyben olyan hősök és hősnők vannak, akikhez hasonlítani szeretnénk.
  • Törekedjünk vidámságra, a jó kedély vonzóbb a búskomorságnál vagy az egykedvűségnél.
  • Próbáljuk alaptermészetünk részévé tenni a kedvességet. Kedvességgel jeget lehet olvasztani!
  • Olvassunk pár érdekes könyvet, amit alkalomadtán elmesélhetünk kedvesünknek.
  • Szerezzünk jártasságot olyan témákban is, amik a párunkat érdeklik, ha így tudunk olyat mondani, amit még nem hallott, biztosan felkeltjük érdeklődését.
  • Szabadidőnkben próbáljunk ki olyan tevékenységeket, amik nőiesek vagy férfiasak. Nők készíthetnek ékszert, a férfiak barkácsolhatnak.
  • Végül, de nem utolsó sorban, próbáljunk erotikusak lenni. Direkt nem a szexi szót használtam. Rengeteg vicces film szól arról, hogy a főhős, hogyan bénázta el, hogy szexinek lássák! Ne csináljunk magunkból karikatúrát. Ha nincs ötletünk, nézzünk meg pár klasszikust a témában.

A férfiasság megélése sok férfi számára olyankor is nehéz lehet, ha valaki nem látott a saját édesapjától mintát, vagy ha látott is, azt valamiért elutasítja. Nők számára is sokszor nehéz a nőiesség megélése, amely sokszor a gyermekkorukban megélt élethelyzetek alakítanak ki bennük.

Sajnos sok esetben a megcsalások is innen indulnak ki. Ha valaki hosszútávon nem tudja megélni a férfiasságát/nőiességét a párkapcsolatában, könnyen elkezd vonzódni olyan nők/férfiak iránt, aki mellett ezt már meg tudja élni. (Erről a Mentőöv online tréningemben nagyon sokat tanítok.)

Ilyen helyzetekben sok a párjukat hibáztatják, hogy az nem teszi őket nővé/férfivá, de probléma általában mindig mindkét félnél fennáll egyszerre. Vannak ugyanis nőiesebb, alkalmazkodóbb férfiak és férfiasabb, irányítóbb típusú nők. Ők általában nagyon jól kiegészítik egymást, de a vonzalom könnyen el tud tűnni a kapcsolatukból a fenti okok miatt és ez sok további konfliktus forrása is tud lenni.

(Figyelem! Ha a párkapcsolati konfliktusok kezeléséhez további hasznos tanácsokat szeretne megismerni, töltse le a Hogyan kezeljem a párommal a konfliktusainkat? című ingyenes minikönyvemet ide kattintva  >>)

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: