A kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolat kialakítása és megőrzése mindnyájunk életében az egyik első és legfontosabb törekvés. Abban azonban már igencsak különbözünk, hogy a párkapcsolatban felmerülő problémákat milyen módszerrel próbáljuk meg kezelni, megoldani. Az alábbi megoldási stratégiák közül választhatunk: nem teszünk semmit önállóan próbáljuk megoldani a problémákat külső szakember segítségét kérjük (pl. mediátor, párterapeuta) Mindenkinek jöhet hullámvölgy […]

A kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolat kialakítása és megőrzése mindnyájunk életében az egyik első és legfontosabb törekvés. Abban azonban már igencsak különbözünk, hogy a párkapcsolatban felmerülő problémákat milyen módszerrel próbáljuk meg kezelni, megoldani.

Az alábbi megoldási stratégiák közül választhatunk:

  • nem teszünk semmit
  • önállóan próbáljuk megoldani a problémákat
  • külső szakember segítségét kérjük (pl. mediátor, párterapeuta)

Párkapcsolati problémák kezelése és megoldásaMindenkinek jöhet hullámvölgy a kapcsolatában.
A kérdés csak az, mit teszünk ilyenkor?

1) Nem teszünk semmit

A legrosszabb, amit tehetünk, ha gondok adódnak a kapcsolatunkban az az, hogy nem teszünk semmit. Sajnos manapság – felgyorsult, kényelem és énközpontú világunkban – egyre gyakoribb, hogy a pár egyik vagy mindkét tagja anélkül dönt a kapcsolat vagy házasság megszakításáról, hogy bármiféle komolyabb próbálkozást tett volna a kapcsolat megmentésére.

2) Önállóan próbáljuk megoldani a párkapcsolati problémákat

Természetesen a párkapcsolati problémák kezelésének legegyszerűbb és legjobb módja, ha a pár önállóan képes megoldani azt. A megoldásnak egyetlen eszköze van: a kommunikáció.

Legyen szó bármilyen kicsi vagy nagy dologról, a megoldás ott kezdődik, hogy beszélni kezdünk a problémáról. A problémáról való beszélgetést addig kell folytatni, míg mindkét fél úgy nem érzi, hogy újra helyreállt a harmónia.

A felmerülő problémák megoldásához igénybe vehetjük szakkönyvek segítségét is. Rengeteg párkapcsolati témában íródott könyvet találunk, melyekből hasznos ötleteket meríthetünk egy-egy problémamegoldó beszélgetéshez. Nem mellesleg a szakkönyvek segítségével jobb önismeretre is szert teszünk, ami nem csak a problémák kezelésében, hanem megelőzésében is sokat segíthet.

3) Szakember segítségét kérjük

Szakember segítségének igénybevételére általában akkor kerül sor, mikor a pár úgy érzi, hogy egyedül már nem képes megbirkózni a problémákkal, de mindenképp szeretné megmenteni a kapcsolatot. A szakember lehet mediátor vagy párterapeuta, aki abban segít, hogy a felhalmozódott sérelmeket a pár úgy tudja megbeszélni, hogy az valóban eredményes legyen.

Sajnos igen gyakori hiba, hogy a pár túl későn kap észbe, és csak akkor kér segítséget, amikor a kapcsolat már romokban hever. Természetesen ilyenkor is van remény a kapcsolat megmentésére, de ahhoz, hogy biztos legyen a siker, nagyon fontos, hogy időben felismerjük, hogy önállóan már nem vagyunk képesek kilábalni a problémákból, és ne szégyelljünk külső segítséget kérni!

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: