Az alább közreadott bejegyzés szerintem sokakat megérint, megszólít vagy felkavar. Fontosnak tartom előre elmondani, hogy az alább vázolt párkapcsolati modellt kétféleképpen is lehet értelmezni. Lesz, aki alárendelődést, alá-fölé rendeltségi viszonyt fog kihallani az alábbi cikkből. De lesznek, akik megértik, hogy a másik szolgálata és nemének megfelelő kezelése történhet mellérendelt szerepből is. Jó olvasást kívánok! Mindenki látott […]

Feleség és férj szerepek

Az alább közreadott bejegyzés szerintem sokakat megérint, megszólít vagy felkavar. Fontosnak tartom előre elmondani, hogy az alább vázolt párkapcsolati modellt kétféleképpen is lehet értelmezni. Lesz, aki alárendelődést, alá-fölé rendeltségi viszonyt fog kihallani az alábbi cikkből. De lesznek, akik megértik, hogy a másik szolgálata és nemének megfelelő kezelése történhet mellérendelt szerepből is. Jó olvasást kívánok!


Mindenki látott már olyan párokat, akik hosszú évek után is szerelmes pillantásokat vetnek egymásra és ha a másikról beszélnek szavaikból süt a szeretet.

Ezzel ellentétben, sokszor hallani nőket, arról panaszkodni, hogy a társuk nem értékeli eléggé, nem kap elég figyelmet a kapcsolatban. Miért olyan gyakori jelenség ez? Miért alakul ki? Hogyan lehet ellene tenni? Az alábbiakban pár ötletet írok ezzel kapcsolatban.

Komolyan gondolom, hogy a királynőnek lenni a király által lehet.

Híres mese az öreg halász és a nagyravágyó felesége. Szépen szemlélteti a csapdát, amibe sok-sok nő belesétál. A párját eszköznek és nem társnak tekinti céljai elérésében, majd csodálkozik, hogy minden üressé vált. Királynő az tud lenni, akinek a partnere király.

Nézzük, milyen élete is van egy királynak.

  • Mindig igaza van,
  • bár tanácsot kér, de a döntéseket, mindig ő hozza,
  • tisztelet övezi,
  • csodálják hősies tetteit,
  • rengeteg figyelmet kap,
  • mindenből az első és a legjobb jár neki,
  • szórakoztatják,
  • megkímélik a kellemetlenségektől.

Nem viccelek, ez egy hétköznapi férfinek is jár, ha királlyá akarjuk tenni. Rögtön leírom hogyan. Azután azt, hogy ez hogyan tesz egy hétköznapi nőt királynővé!

De előtte nézzük azt is meg, milyen egy egy királynő?

  • Káprázatos.
  • Fenséges.
  • Kifogástalan a ruhája.
  • Kifogástalan a modora.
  • Kényeztetik, hogy a lehető legjobb formáját hozza.
  • Hódolnak előtte és irigykedve figyelik.

Hogyan tehetjük királlyá a párunkat?

Vegyük pontról-pontra:

MINDIG IGAZA VAN
A kommunikáció első nehéz próbája, hogyan értessük meg a másikkal, hogy zöldségeket beszél, anélkül, hogy ezt a fejére olvasnánk. Ez a bejegyzés nem kommunikációs tréning, csak megmutatja, melyik területeket kell fejleszteni a cél elérése érdekében. 🙂 Nagyon-nagyon nehéz megvalósítani a gyakorlatban, de nem lehetetlen. Talán egyszerűbb a nem nagy horderejű nézeteltérésekkel gyakorolni. Ehhez a kommunikációhoz elengedhetetlen, hogy higgadtak maradjunk. Nem lehet fúriává változva, hajtogatni a magunk igazát.

(Figyelem! Ha a párkapcsolati konfliktusok kezeléséhez további hasznos tanácsokat szeretne megismerni, töltse le a Hogyan kezeljem a párommal a konfliktusainkat? című ingyenes minikönyvemet ide kattintva  >>)

BÁR TANÁCSOT KÉR, A DÖNTÉSEKET MINDIG Ő HOZZA
Egy ismerősöm nagyanyja mondta mindig, „fiam a család feje a férfi, de a nyaka a nő!” Azt hiszem nagy bölcsességet adott át. Amikor szeretett volna magának egy új ruhát, így szólt a férjéhez: „Kedvesem láttam egy szép anyagot, amiből kiváló ünneplőt varrhatnék neked.” A nagypapa pedig, így válaszolt: „Köszönöm a figyelmességedet! Ha nekem lesz valami új, magadnak is varrjál, amit szeretnél!”Ruha pipa! 🙂

TISZTELET ÖVEZI
Ez egy nagyon ősi dolog, a férfiak szomjazzák a tiszteletet. A Bibliában is ez áll: „asszonyok, tiszteljétek férjeteket!” Na jó, de hogyan? Ha tisztelek valakit, elismerem a véleményét, a tetteit. Nem bírálom, nem emelem fel a hangomat, ha vele beszélek. A tisztelet nem egyenlő az alázattal. Nem kell meghunyászkodni. Sőt, az a tisztelet esik a legjobban, amit tiszteletreméltó emberektől kapunk. Így válik a nő kifogástalan modorúvá.

CSODÁLJÁK HŐSIES TETTEIT
Itt arról van szó, hogy társaságban, hogyan nyilatkozik a nő a férfiről. Sohasem hagyják el panaszkodó szavak a száját. Becsmérlők meg főleg nem, hiszen azért fő vesztés jár! 🙂 De a viccet félretéve, valóban csak elismerő szavakkal beszél társáról, a nő. A többi férfi irigykedve figyeli és szerencsésnek mondja a párját, hogy ilyen asszony van az oldalán.

RENGETEG FIGYELMET KAP
Na ez az igazán nehéz dió, ugye?! Nem arra gondolok, hogy állandóan kitüntető figyelemben kell részesíteni. Legyenek a napnak olyan pontjai, amikor a férfi érzi, hogy ő álla figyelem középpontjában. Ha lehet, reggel legyen öt perc egy szerelmes csókra, ölelésre, mikor mire van idő, hogy szépen induljon a nap. A haza érkezéskor pedig lehet egy kis szertartás, amivel a „csatából” megtérőt üdvözlik. Ebbe a gyerekeket is bele lehet vonni, nagyon jól tudnak üdvrivalgást produkálni. Persze az anyuka is tegyen egy kis előkészületet. Szedje rendbe magát, kicsit pakoljon el és mosolyogjon! Máris meglesz a káprázatos megjelenés, mert az a nő, aki a hétköznapokban nem slampos, máskor sem az. Ilyenkor jusson idő arra is, hogy kifaggassák, hogyan ment a „csata” aznap, így lesz lehetőség egy jó beszélgetésre. Ehhez meg kell tanítani a gyereket lecsendesedni.

MINDENBŐL A LEGJOBB JÁR NEKI
Ez is a szertartásokon múlik. Minden férfinek jól esik, amikor az asztalnál a szeretett nő megfogja a tányérját és szed neki. Ez csak egy kis semmiség, de sokat lendít a közérzeten. Érdemes gyakorolni, hogy apa az első és nem a gyerekek, sokat lendít a párkapcsolaton.

SZÓRAKOZTATJÁK
Röviden, tömören: meg kell adni a királynak, ami jár neki és cserébe nem marad el a kényeztetés.

MEGKÍMÉLIK A KELLEMETLENSÉGEKTŐL
Nem arról van szó, hogy nem kell kivennie a részét a nehéz pillanatokból, de hagyni kell neki egy kis időt, miután haza érkezett. Kedves anyukák, ne passzoljátok le azonnal a gyerekeket az apákra, amint megjönnek a munkából! Gyakoroljátok a hazaérkezés szertartását és higgyétek el, megkapjátok a hódolatot nem csak társatoktól, hanem a barátaitól is!

Ha átalakítjuk a gondolkodásunkat a viselkedésünk is megváltozik, ami maga után vonja, hogy másként fognak viszonyulni hozzánk az emberek!

(A cikk szerzője nő. A gondolatait a felkérésemre írta meg, amelyet köszönök, hogy elfogadott. A szerző hiteles és boldog házasságban él. A cikkről szóló vita a Facebook-oldalamon érhető el.)

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: