Nők és férfiak vagyunk. Már önmagában ez a különbség rengeteg konfliktushoz vezet egy párkapcsolatban. Miben más a nő a férfitól? Hogyan oldahatjuk fel ezeket a nehézségeket? Mai cikkbemben a férfi-női különbségek helyes kezeléséről tudhatsz meg hasznos információkat!

Azt könnyű észrevenni, hogy testi jegyekben, biológiai értelemben nőként és férfiként nem vagyunk egyformák. Nekem például hamar leesett, hogy a házasságomban 40 kg-ot csak én tudok megemelni, ha cipekedésről van szó. És ennek nem az az oka, hogy a feleségem lusta lenne, vagy egy gonosz boszorkány, aki engem ugráltat. 🙂 Pusztán arról van szó, hogy fizikai erő tekintetében a természet nekem kedvezett.

De persze van, amiben a feleségemet juttatta előnyhöz. Szépségben egyértelműen. Aztán úgy tűnik, gyermeket is csak ő hordhat a szíve alatt.

Egyszerűen nem egyforma építőkockákból vagyunk megépítve. És ez nemcsak fizikai szinten, hanem lelki szinten is igaz! Nőként és férfiként mások az adottságaink, így a kapcsolatunkban való viselkedésünk és gondolkodásunk is nagyon más tud lenni.

Leggyakoribb különbségek nők és férfiak között

A teljesség igénye nélkül nézzünk is meg néhány gyakran emlegetett, mondhatni, tipikus különbséget a nők és férfiak között! Ezek persze mind általánosítások, amiknek nagyon nem vagyok híve, mégis van némi alapjuk:

  1. A férfiak egy dologra képesek igazán figyelni, a nők egyszerre többre is.
  2. A férfiak a magas terhelést bírják rövidebb ideig, a nők az alacsony terhelést, hosszabb ideig.
  3. A férfiak szexuális vágya inkább a látvánnyal, a nőké a bensőséges érzelmi hangulattal függ össze.
  4. A férfinak a szexben a fizikai, a nőnek az érzelmi rész fontosabb.
  5. A nő biztonságot adó, a férfi elfogadó támaszra vágyik a párjától.
  6. A nők jobban ki tudják fejezni az érzelmeiket.
  7. A nők fogékonyabbak a testbeszéd és a hanglejtés érzékelésére.
  8. A férfiak inkább szűkszavúak az érzelmi kérdésekben, a nőknek elemi igénye ezekről beszélni.
  9. A férfi számára az a kapcsolat már nem működik, amiről folyton beszélni kell. A nő számára a kapcsolat addig működik, amíg meg lehet beszélni a dolgokat.
  10. A férfiak egy történetből a tényeket szeretik elmesélni, a nők az érzelmi oldalt.
  11. A férfi meg akarja oldani a nő problémáját, a nő csak a problémája meghallgatását várja.
  12. A férfiak könnyebben elfelejtik az apróbb érzelmi konfliktusokat, míg a nők jobban emlékeznek rájuk.

Ugye, milyen elgondolkodtató a lista?

Mit rontanak el a legtöbben? TOP3 hiba

HIBA1: „A párommalvan a gond!”

Sokan a párjuk vagy a kapcsolatuk gyengeségének fogják fel, ha beszélgetési, kapcsolatépítési vagy intimitásbéli nehézségeik vannak. Holott sokszor csak arról van szó, hogy nem ismerik jól a másik nem működését.

Kevesen látják át igazán, hogy milyen nagy működésbeli különbség van a nők és a férfiak között. Nőként és férfiként másban vagyunk erősek, másban vagyunk ügyesek, és így egészítjük ki egymást!

Sokan persze nem így állnak hozzá a különbségeikhez, és olyan dolgokban is meg akarják változtatni a párjukat, ami a nemükhöz kapcsolódó ADOTTSÁG.

Pedig, ha ezeket az adottságokat megtanulnák elfogadni és jól kezelni, akkor sokkal kevesebb kudarcot kellene átélniük!

Vannak, akik kimondottan sérelemként élik meg azt, hogy a párjuk máshogy működik. Megharagszanak a turmixgépre, amiért az nem melegíti fel a lábast. De hát persze, hogy nem melegíti fel! Nincs hozzá adottsága. A turmixgépet keverésre, nem pedig melegítésre találták ki. A melegítés a tűzhely dolga.

HIBA2: Férfigyűlölet, nők lenézése

Vannak nők, akikben mindenféle ellenérzés kavarog a férfiakkal szemben:

  • A férfiak kihasználják a nőket.
  • A férfiakra nem lehet számítani.
  • Minden férfi csalja a feleségét.
  • A férfiakat csak a szex érdekli.

Hogy valakiben miért vannak ilyen előítéletek, annak sok oka lehet. Van, akinek például az édesapjával volt rossz viszonya gyerekkorában. Vannak olyan vélemények is, hogy a nők mind a mai napig hordoznak magukban egyfajta sérelmet a férfiakkal szemben, amelynek gyökere a korábbi társadalmi, politikai, kulturális alárendeltségükben keresendő. De még sok egyéb oka is lehet, egyénenként más és más, hogy valaki miért is haragszik a férfiakra.

Egy dolog biztos: ha egy nőben erős elutasítás él a férfiakkal szemben, nem lesz képes hosszútávú, boldog párkapcsolat kialakítására. Ha valakiben ez az érzés nagyon mélyen gyökerezik, akkor segítség lehet, ha valamilyen terápiás módszer segítségével megtalálja ezeknek az ellenérzéseknek a mélyebb gyökereit.

De hogy ne legyek részrehajló: sok olyan férfi van, aki lenézi a nőket, ami szintén a párkapcsolatok halálához vezet:

  • A nőknek a konyhában a helye.
  • Egy nőnek ne legyen véleménye.
  • Elvárom, hogy egy nő kiszolgáljon.
  • A nők csak „arra” jók.

Nem kell nagy képzelőerő ahhoz, hogy bele tudjunk gondolni, milyen lehet egy ilyen mozgatórugókkal bíró emberrel együtt élni. Akinek a fejében ilyen és ehhez hasonló gondolatok vannak a nőkkel kapcsolatban, szinte biztos, hogy nem képes harmonikus párkapcsolatot fenntartani.

HIBA3: Önigazolások gyártása

Sajnos sok példát látok arra, hogy egyesek a nők és férfiak közötti különbségeket arra használják, hogy a hibáikat és kudarcaikat megmagyarázhassák, és saját maguknak „zseniális” önigazolásokat gyártsanak:

  • Férfiból vagyok, ezért voltam hűtlen.
  • Férfiból vagyok, nekem nem megy ez a beszélgetés dolog.
  • Nőből vagyok, lehetek szeszélyes.
  • Nőből vagyok, panaszkodhatok.

Én úgy gondolom, hogy mindent azért nem lehet arra kenni, hogy férfiak, illetve nők vagyunk…

Igenis vannak olyan tulajdonságaink, amelyek függetlenek a nemünktől. Véleményem szerint nem vagyunk sem előnyben, sem pedig hátrányban férfiként vagy nőként az alábbi területeken:

  • felelősségvállalás,
  • őszinteség,
  • hűség,
  • együttműködés,
  • családért tett erőfeszítés.

Ha a fentiekben hiányosságot látunk egy kapcsolatban, annak oka nem a férfi-női különbségekben keresendő. Ugyan könnyűnek tűnik lerendezni a dolgot annyival, hogy „ilyenek a férfiak”, vagy hogy „ilyenek a nők”, de sokkal inkább a jellem, a neveltetés, a családból hozott gyökerek szintjén érdemes keresni a „hiba” okát.

Mert láttunk már felelőtlen férfit és nőt is. Láttunk már hűtlen férfit és nőt is. Az, hogy valaki mennyire korrekt a párjával, nem attól függ, hogy az illető férfi-e vagy nő. Ezek nemtől független emberi értékek.

Értsük meg, hogy máshogy működik!

Amint már mondtam: nagyon ellene vagyok az általánosításoknak. Nem hiszek abban, hogy azzal, hogy valaki „férfi” vagy „nő”, már le is írható a személyisége. Attól szép a világ, hogy nincsenek sablonemberek!

Mégis fontos tudnunk: a férfiak máshogy működnek, mint a nők. A nők máshogy működnek, mint a férfiak. És a konfliktusok forrása sokszor ez!

Úgyhogy érdemes megbarátkoznunk a gondolattal, hogy bizonyos dolgokban nem fogjuk tudni megváltoztatni a párunkat.

A nő az nő marad, a férfi pedig férfi.

Inkább úgy kell alakítanunk a kapcsolatunkat, hogy a meglévő különbségeinkkel együtt tudjunk élni, és úgy érezzük jól magunkat!

Értsük meg hát, és fogadjuk el azt a furcsa valakit magunk mellett!

Aki talán nem is annyira furcsa, csak máshogy működik!

(Ha szeretnél többet is megtudni arról, miben más a férfi működése a nő működésétől, akkor tarts velem a következő online közvetített, ingyenes párkapcsolati előadáson, ahol szó lesz többek között arról a női-férfi kommunikációs szemléletről, amelytől örömteliek és feltöltőek lesznek a közös beszélgetések. IDE KATTINTVA TUDSZ JELENTKEZNI AZ INGYENES ELŐADÁSRA >>

 

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: