Szokásaink kihatással vannak a párkapcsolatunkra is. Mit figyelhetünk meg a boldog házaspárok „napi rutinjában”? Mai írásomban 2 házasságerősítő szokásról lesz szó.

Amerikai kutatások szerint (lásd John M. Gottman és Nan Silver: A boldog házasság hét titka c. könyvét) léteznek olyan házasságerősítő szokások, amelyek szinte minden boldog házaspár „napi rutinjában” megfigyelhetőek.

Nézzünk meg most két ilyen szokást:

1) Reggeli érdeklődések

Minden nap tudjunk meg legalább egy valamit a társunkról, ami aznap történni fog vele!

Munkahelyi kihívások várják? Vagy esetleg orvosi vizsgálatra megy?

Izgul miatta? Hányra van időpontja?

Netán fel fog hívni egy régi barátot? Meglátogat valakit?

Legyen tehát fontos és tudjunk róla, hogy mi történik életünk párjával!

Szükség van erre? Hát persze!

Hiszen ez a párunknak (és fordított helyzetben nekünk is) jólesik.

Érzi, hogy figyelünk rá. Hogy fontos számunkra, hogy mi történik vele.

Többek között ez különböztet meg egy házastársat egy lakótárstól.

Egy igazi társ a szívén viseli a másik sorsának alakulását. Minden egyes nap.

Nem mellesleg a párunk életének alakulása kihatással van a mi életünkre is.

Ha például a másiknak „nehéz” napja lesz, biztosak lehetünk abban, hogy nem lesz „könnyű” esténk vele.

Hát akkor miért is ne lennénk érdeklődőek a napját illetően?!

2) Késő délutáni stresszcsökkentő beszélgetések

Minden munkanap végén gondoskodjunk arról, hogy kialakuljon köztünk egy „stresszcsökkentő” beszélgetés!

Egy ilyen beszélgetés során mindenki elmondja, milyen kihívások, idegesítő vagy épp vidító események történtek vele aznap.

Szükség van erre is? Hát persze!

Ma Magyarországon az ember az idejének jelentős részét nem a házastársával tölti. Hanem a munkatársaival, a főnökével vagy a beosztottjaival, esetleg ha valaki anyaként éppen otthon van, úgy a gyerekeivel. És tőlük annyi impulzust kapunk, hogy ha azokat nem osztanánk meg egymással, akkor egy idő után nagyon kiesnénk egymás életéből.

Másrészt szükség van erre azért is, hogy a családi együttlét, a gyerekekkel való esti játék, a közös vacsora, egy romantikus esti együttlét ne a h.lye főnökünk vagy a bunkó munkatársunk „társaságában” teljen.

Ha határok között kieresztjük a gőzt, úgy utána tényleg csak egymással fogunk törődni, a nap korábbi részét pedig le tudjuk zárni.

Hölgy olvasóimnak fontos tanács:

Ha a munkából hazaérve a férjük nem annyira akar beszélgetni, és elvonul egy szobába, belebújik a TV-be vagy a telefonjába, esetleg az udvaron magában csinál valamit, az nem a nő ellen van.  (Tudom, elég rossz érzés az, hogy nem akar a férfi rögtön kapcsolódni.)

A férfi azonban ezzel az „elvonulok a barlangomba” működésével állítja helyre magában a tesztoszteron szintjét, amitől lelkesebben, erősebben, férfiasabban tud működni. Lehet, hogy nem könnyű ilyenkor 30-60 percet várni a másikra, de érdemes ezt a működést meglátni a férfiakban.

Férfi olvasóimnak fontos tanács:

Ha a feleségünk olyan munkahelyen dolgozik, ahol embertelenül sok feladata van, eredményeket kellett elérnie, érdemes sok simogatással és kedveskedéssel fogadni. A mai munkahelyek a nőktől sok esetben eredménycentrikusságot, teremtő energiát, versengést várnak el, amelyben a kapcsolódás és létezés örömét nem mindig könnyű megélni.

Ilyenkor egy kis figyelmes törődéssel segíthetünk a feleségünknek visszatérni a nőies oldalára. A simogatás, törődés hormonálisan is kimutathatóan csökkenti a nőben a stresszt, és kisimultabbá válik.

Érdeklődjünk reggel, és csökkentsük a stresszt este.

2 egyszerű szokás! Szerintem érdemes rászokni…

Figyeljünk hát a reggeleinkre és az estéinkre!

(FONTOS: Ha érdekel mélyebben is a téma, szeretettel várlak NŐKNEK SZÓLÓ ingyenes online párkapcsolati előadásomon, ahol szó lesz arról, hogy hogyan kerüljünk a beszélgetésekben közelebb egymáshoz, és bemutatom azt a női-férfi kommunikációs szemléletet, amelytől örömteliek és feltöltőek lesznek a közös beszélgetések.

IDE KATTINTVA TUDSZ JELENTKEZNI AZ INGYENES ELŐADÁSRA >>)

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: