Volt már nőként olyan érzésed, hogy figyelmetlen a párod és nem szeret téged eléggé? Hallottad már azt, hogy „az igazi férfi kitalálja, mire vágyik a nő”? Mit tehetsz, ha a másik nem keresi a kedvedet? Érdemes utánajárni és megérteni e helyzeteket, mert lehet, hogy valami egészen egyszerű megoldás fog segíteni! Hogy mi ez? Erről szól mai írásom.

Minden párkapcsolatban előfordulnak olyan időszakok, amikor azt érezhetjük, hogy a párunk nem tesz értünk semmit.

Ilyenkor a szeretethiányos állapot oka gyakran az, hogy egyszerűen el sem mondjuk a párunknak, hogy mit is szeretnénk tőle valójában.

Ez azt eredményezheti, hogy:

  1. A párunk azt hiszi, minden jó úgy, ahogy van, és ezért nem tesz semmi olyat, amire valójában vágyunk.
  2. Ha pedig mégis tesz valamit, akkor „bénázik”: nem azt adja vagy nem úgy adja, ahogy nekünk jólesne. Ágyba hozza a reggelit, miközben mi a lelkünk mélyén beszélgetésre vágyunk. Szeretkezni akar, miközben nekünk csak egy egyszerű ölelés hiányzik.

Ahhoz, hogy elérjük, hogy a párunk azt adja nekünk, amire vágyunk, az egyetlen út az, hogy részletesen elmondjuk neki a kívánságainkat, a vágyainkat.

Mi az, ami mégis akadályt szokott jelenteni ebben?

1) „Nincs jogom kérni”

Vannak, akiknek az igényeik megfogalmazása azért megy nehezen, mert gyerekkoruktól kezdve nehezen hiszik el magukról, hogy joguk van kérni, hogy nekik járhat bármi is az életben.

Csak alkalmazkodnak, egyoldalúan szeretnek, de nem érzik magukat elég értékesnek ahhoz, hogy megfogalmazzák, kifejezzék a saját vágyaikat a párjuk felé. (A jó hír az, hogy ezen lehet dolgozni!)

2) „Figyelmességre vágyom”

Vannak, akik a gondolatolvasásból figyelmességet éreznek, és mivel sok-sok figyelmességre vágynak, ezért aztán semmilyen igényüket nem fejezik ki közvetlenül a másik felé – arra hivatkozva, hogy a másik „igazán kitalálhatná”.

Leginkább nőktől szoktam hallani, hogy „egy igazi férfi kitalálja a nő gondolatait”.

Sok esetben jogos lehet az elvárás, hogy a párunk tudja, mire vágyunk. Ha azonban mégsem találja ki, hogy mit szeretnénk, még nem biztos, hogy ez azért van, mert  nem szeret bennünket eléggé.

Aki azt várja, hogy a párja kitalálja a gondolatait, az a párjától természetfeletti képességeket vár el. Ez hatalmas veszély a párkapcsolatra nézve! FŐBŰN! Elvont jelzésekből, furcsa megjegyzésekből nem köteles senki tudni, hogy a másik mit akar, mit gondol vagy mit érez.

A szeretetnek ugyanis nem része a gondolatolvasás!

Ezek helyett érdemes áttérni az érthető, egyenes beszédre, hiszen lehet, hogy a párunk nem érti a jeleinket, és így nem is jön rá a valós vágyunkra sem.

Az ördögi folyamat férj és feleség között

Képzeljünk csak el egy házaspárt, amelyben a feleség évek óta arra vágyik, hogy a férje meglepje egy kettesben töltött, romantikus hétvégével. Minden alkalommal, amikor eljön a születésnapja vagy a házassági évforduló, titokban abban bízik, hogy a férje előáll ezzel a meglepetéssel.

Persze a férjnek ez eszébe sem jut, hiszen ő maga nem szeret különösebben utazni, és a felesége még csak panaszkodni sem szokott amiatt, hogy ritkán utaznak el.

Vajon mi lesz annak a hosszú távú következménye, ha a feleség nem mondja el, mire vágyik?

Talán az, hogy egyre elégedetlenebb lesz. Idővel talán jönnek az apróbb jelzések, amelyekből a férjének szerinte már igazán tudnia kellene, hogy mit szeretne. És ha a férj még ekkor sem jön rá, hogy mit kellene tennie, a feleség úgy kezdi érezni, hogy a férje figyelmetlen, nem törődik vele, nem fontos számára, hogy őt boldoggá tegye.

Így anélkül, hogy a férj bármit is sejtene, egyre több és több megbántottság és harag halmozódik fel a feleségben, ami végül mindenképp a kapcsolatuk rovására megy.

Mi akkor a megoldás?

Ha valamire vágyunk a kapcsolatunkban, akkor TILOS semmit sem tenni, és csak várni, hogy megtörténjen!

A párunk nem tud olvasni a gondolatainkban, ezért tehát kedvesen, de egyértelműen ki kell fejeznünk az igényeinket!

Ha szépen el szoktad mondani az igényeidet, akkor most dőlj hátra, és légy büszke magadra! Tapasztalataim szerint ezt kevesen csinálják így!

Nem könnyű!

Az igazság az, hogy senkinek sem sikerül mindig olyan tökéletesen megkérni a másikat, mint ahogy írtam, és ha még sikerül is, lehet, hogy a másik semmit nem csinál ilyenkor!

Nem könnyű kedvesen és egyértelműen kifejezni az igényeinket, amikor éppen elhanyagol a másik. És sok esetben meg sem hallja, amit kérünk!

Hogy mit lehet ilyen esetekben tenni?

Erről külön tartok egy ingyenes, online közvetített előadást, amelyre szeretettel várlak ITT >>  A párkapcsolati előadáson szó lesz arról a női-férfi kommunikációs szemléletről, amelytől örömteliek és feltöltőek lesznek a közös beszélgetések.

IDE KATTINTVA TUDSZ JELENTKEZNI AZ INGYENES ELŐADÁSRA >>

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: