Mindannyiunknak léteznek olyan személyes céljai és érdeklődési területei, amelyekben szívesen vennénk a párunk támogatását. Ez általában könnyen teljesül akkor, ha ő is azért rajong, amiért mi. De mi van akkor, ha őt teljesen más dolgok érdeklik? 

Ha például mindketten imádunk biciklizni, akkor valószínűleg örömmel segít kiválasztani a párunk az új biciklinket. Ha őt is érdekli a kézművesség, benne lesz abban, hogy elmenjünk egy kézműves táborba. Ha neki is fontos a fejlődés, támogatni fog abban, hogy önismereti csoportba járjunk.

De mi van akkor, ha a párunknak egészen más tervei vannak az életében, mint nekünk?

Például, mi kirándulni szeretünk, de a párunk újságot olvasni. Vagy mi utazni szeretnék, ő viszont egész nyáron a ház körül akar tevékenykedni.

Mit lehet az ilyen helyzetekkel kezdeni?

A jó hír az, hogy nem kell mindenben egyformának lennünk ahhoz, hogy boldogok legyünk egymással!

Ha a személyes céljaink és érdeklődési területeink különbözőek, attól még nagyon jó párost tudunk alkotni!

Ismerek olyan házaspárt, ahol a vállalkozó férj a gazdasági életben ér el sikereket, a felesége pedig olvasási problémákkal küzdő gyerekeknek segít. Teljesen másért lelkesednek, mégis boldogok együtt.

Mi a titkuk?

Hozzáállás a párunk személyes céljaihoz

A párunk egyéni céljaihoz, érdeklődési köréhez háromféleképpen állhatunk hozzá. Nézzük át ezeket egy olyan házaspár példáján keresztül, ahol a férj személyes célja az, hogy megtanuljon angolul.

1) Akadályozás

A feleség utálja, ha a párja angolozik, mert olyankor nem figyel rá, és különben is: a gyerekekkel is játszhatna már végre egy kicsit.

2) Elfogadás

A feleség tudja, hogy a párja nyelvet tanul, és néha meg is kérdezi, hogy hogy halad, de ennél többet nem foglalkozik a dologgal.

3) Támogatás

„Rajta, csináld, melletted állok!” – ezt kell kifejeznie szavakkal és tettekkel is.

A feleség készíthet egy finom szendvicset, hogy kellemesebbé tegye a férje esti tanulását, sőt, akár ki is kérdezheti tőle a frissen megtanult szavakat.

A lényeg az, hogy ne csak végignézzük, ahogy a párunk a célját megvalósítja, hanem aktívan segítsük is őt benne!

Mielőtt bárki kifogást emelne: a fenti példa a férj támogatásáról szól, de fordított helyzetben férjként is támogatnunk kell a feleségünket, amiben csak tudjuk!

A támogatás kötelező

A jó házasság egyik legfontosabb alapja egymás kölcsönös támogatása. Elfogadjuk egymás céljait, és aktívan támogatjuk egymást azok elérésében.

 

Ha megengeditek, hogy egy személyes szálat bemutassak: a feleségem szívből támogat a munkámban. És mindezt nem azért teszi, mert ő is elhivatottan szeretné mások párkapcsolatát jobbá tenni. Pusztán azért, mert én vagyok a férje, és szeret engem.

És persze a dolognak oda-vissza kell működnie!

A feleségem életében fontos például az egészséges életmód, és bár én nem érdeklődöm túlságosan e téma iránt, mégis támogatom őt abban, hogy megvalósíthassa önmagát ezen a területen.

És hogy miért teszem ezt?

Pusztán azért, mert ő a feleségem, és szeretem őt.

Ennyi.

Nincs több magyarázat!

Ez bőven elég indok arra, hogy támogassam a céljaiban!

Nehezen megy a támogatás, mi a megoldás?

Sok konfliktust tud okozni az, ha korlátozzuk, visszafogjuk a párunkat, bármilyen logikus indokunk is legyen rá. Nem mellesleg mi magunk is kevesebb támogatást fogunk kapni a párunktól emiatt.

Érdemes hát ezen változtatni!

A megoldáshoz az kell, hogy soha ne a párunk céljait tartsuk feleslegesnek, ehelyett inkább vizsgáljuk meg az érzéseinket:

  • Miért megy nehezen a támogatás?
  • Miért zavaró számunkra az, hogy a párunk megvalósítsa önmagát?

Beszélgessünk vele erről, és inkább a bennünk levő akadályokat számoljuk fel a párunk céljai helyett, hiszen egymás céljainak támogatása a jó házasság egyik alappillére!

(Előfordulhat, hogy miközben olvasod a sorokat, az jut folyamatosan eszedbe, hogy a párod az, aki nem támogat a fejlődésben, nem partner a céljaid elérésében. Akár az is előfordulhat, hogy visszahúz! Mit lehet ilyenkor tenni? Erről is hallhatsz a következő online közvetített, ingyenes párkapcsolati előadásomon, ahol szó lesz többek között arról a férfi-női kommunikációs szemléletről, amelytől örömteliek és feltöltőek lesznek a közös beszélgetések és arról, hogyan kaphatsz több támogatást a párodtól. ITT TUDSZ JELENTKEZNI AZ INGYENES ELŐADÁSRA >>)

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: