A kapcsolatunkban sokszor csak adunk, adunk és adunk, de egyáltalán nem biztos, hogy olyat, ami a társunknak jó! És sokszor ez az oka annak, hogy a másik elhanyagolva érzi magát mellettünk. Mindez persze fordítva is igaz: olykor azért is érezzük magunkat elhanyagolva, mert a párunk talán nem azt adja, amire szükségünk van. Mi ezekre a helyzetekre a megoldás? Mai írásomban erre keressük a választ!

Ha megkérdezünk „tapasztalt” házaspárokat, hogy mit kell tenniük ahhoz, hogy a társuk jól érezze magát a házasságban, bizonytalan válaszokat kaphatunk: sokan nincsenek tisztában a társuk igényeivel.

Népszerű televíziós showműsorok szólnak arról, hogy celeb házaspároknak ki kell találnia, hogy egy adott kérdésre a társuk vajon mit válaszol majd.

Nos sajnos az a tapasztalatom, hogy sok házasságban is csak találgatásokon alapulnak a szeretet-kifejezések.

És ha őszinte akarok lenni, akkor – amikor nem figyelek oda a feleségemre – az enyémben is. 🙁

Adunk, adunk, de nem biztos, hogy olyat, ami a társunknak jó. És sokszor ez az oka annak, hogy a másik elhanyagolva érzi magát mellettünk.

És fordítva is igaz: mi is azért érezzük magunkat elhanyagolva, mert a párunk sokszor nem azt adja, amire szükségünk van.

Mi lehet ilyenkor az a lépés, tennivaló, amivel változtatni tudunk, és meghittebbé, szerelmesebbé alakíthatjuk a kapcsolatunk?

Íme a legfontosabb:

„Mire van szükséged?”

Nagyon fontosnak tartom, hogy évente legalább egyszer (például most az adventi időszakban!) beszéljük át a párunkkal, hogy miből érezné a szeretetünket, mire lenne az adott élethelyzetben szüksége. Valahogy így:

„Mondd el, hogy:
– hogyan tudnék igazán jó férjed/feleséged lenni?
– hogyan járhatok a kedvedben?
– mit csináljak, amiből érzed, hogy szeretlek?”

Ilyen beszélgetésekre legalább évente szükség van.

Miért?

1) Megváltozott élethelyzet

Az életünk nagyon gyorsan változik. Jöhet egy munkahelyváltás, egy költözés, egy gyermekáldás, kirepülhetnek a gyerekek, elveszthetünk valakit, aki fontos nekünk…

Ezek mind-mind olyan megváltozott helyzetet idéznek elő az életünkben, amikor érdemes résen lennünk. Mert ahogy változnak a körülményeink, változhatnak a párunk és a saját igényünk is:

  • Olykor több odafigyelésre vágyunk.
  • Máskor csak arra, hogy hagyjon minket magunkra a párunk.
  • Van, hogy pihenésre van szükségünk.
  • Máskor viszont színes programokkal szeretnénk feldobni a mindennapjainkat.

2) Megváltozott ember

Emellett azt se felejtsük el, hogy egy házasságban az évek alatt folyamatosan változunk, és 2-5-10-20 év után észrevétlenül megváltoznak az igényeink is.

A feleségemmel szoktunk mosolyogni azon, hogy ha mi ma is ugyanazokat a dolgokat tennénk meg egymásért, mint amelyeket az esküvőnk környékén tettük meg, lassan a váláson gondolkodhatnánk. 🙂 No nem azért, mert annyira nem ismertük régen egymást, hanem azért, mert azóta olyan sokat változtunk és változtak a körülményeink is.

Mivel az élet folyamatosan változik, érdemes rendszeresen leülni a házastársunkkal, hogy feltárjuk az aktuális szükségleteinket, vágyainkat.

Ha az utóbbi időben erre nem került sor, a karácsonyra készülve bátran mondjuk el egymásnak, hogy miből éreznénk a másik szeretetét!

És ehhez csak ezt kell megkérdeznünk a társunktól:

  • Hogyan tudnék igazán jó férjed/feleséged lenni?
  • Hogyan járhatok a kedvedben?
  • Mit csináljak, amiből érzed, hogy szeretlek?”

Jó kérdezést, jó beszélgetéseket, sok meghitt közös örömöt kívánok a következő napokra!

(FONTOS: hogyan tudod elérni nőként, hogy a férjed nyitott legyen az igényeidre? Tarts velem a következő online, ingyenes párkapcsolati előadáson, ahol szó lesz arról, hogy hogyan teljesedhetsz ki nőként a párkapcsolatodban, szakíthatsz időt magadra és kaphatsz több figyelmességet és megbecsülést a párodtól.) IDE KATTINTVA TUDSZ JELENTKEZNI AZ INGYENES ELŐADÁSRA >>

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: