Mindenáron szeretni a másikat? És mi lesz velünk? Mindenáron önmagunkra figyelni? És mi lesz a párunkkal? Hogyan szeressük a társunkat úgy, hogy közben mi is kiteljesedjünk? Ezt kérdést járom körül mai írásomban.

1) Szeress, szeress, szeress!

Sokan azt mondják, az a legfontosabb egy párkapcsolatban, hogy szeressük a másikat. Szeressük, járjunk a kedvében, helyezzük őt magunk elé, mondjunk le magunkról, és semmi más nem számít.

Ez így önmagában azonban nagyon rossz irány!

Lássuk meg: sokakban még ma is ott él az ideális családi képnek való megfelelési vágy. Az otthonról hozott minta és a társadalmi elvárások miatt ugyanakkor nagyon sok nő „a szeretet köntösében” mindent hajlandó feláldozni csak azért, hogy együtt maradjon a család.  És ezzel semmi gond nincs!

De nagyon veszélyes, ha valaki nem tartja ugyanannyira fontosnak a saját kiteljesedését, mint a családban betöltött szerepét. Ha valaki sokáig szembemegy a saját igényeivel, előbb-utóbb megharagszik a társára, ami persze részben a saját maga iránti harag kivetítése.

Hányan és hányan savanyodnak a házasságukban! Elnyomják magukat, és azt magyarázzák, hogy ez így szép és így jó! És közben becsapják magukat!

Mert az a házasság, amiben nem kiteljesedünk, csak BÖRTÖN!

Amibe MI MAGUNK ZÁRTUK BE saját magunkat!

Jó dolog házasságban élni, de nem jó, ha a saját kiteljesedésünk megy rá!

De akkor hogy lehet ezt jól csinálni? Mielőtt elárulom, menjünk tovább.

2) Légy önmagad, önmagad, önmagad!

Egyszer élünk! Légy önmagad! Sokan tanítanak ma ezekre a fontos értékekre is.

De sajnos egyre több guru buzdít TÉVESEN ezzel összefüggésben szakításra, válásra, elengedésre. Azt szajkózzák, hogy ha nem tud valaki önmaga lenni, akkor ki kell lépni a kapcsolatból – bármi áron.

Ez is rossz irány. Talán még rosszabb, mint az előző!

Hány és hány olyan emberrel találkozunk, aki annyira önmaga akar lenni, hogy kényszeresen veti le magáról a tartós kapcsolata rabláncait. Rabtartót lát a párjában, börtönt a kapcsolatában, és menekül.

És miután otthagyta a másikat, kifele mosolyog, de belül sír.

Mert kénytelen „reklámozni”, hogy élete legjobb döntése volt a kilépés. De közben látjuk, hogy leginkább magát nyugtatja vele. Mert belül megszegte azt a belső szabályát, ami szintén fontos volt számára: hogy odatartozzon a másikhoz!

Az ilyen embernek túltolták a „légy önmagad” elvét, és mivel elhitte, hogy csak ez a helyes út, nem lesz belül igazán boldog. Mert bár maga előtt is tagadja, valójában arra vágyott volna, hogy élete végéig boldog legyen a másikkal.

De akkor maradjunk együtt és szenvedjük végig, ahogy nem tudunk kiteljesedni a másiktól? Éljenek az elnyomó kapcsolatok?

NEM! Az egyéni szabadság és kiteljesedés nagyon fontos érték!

De lássuk be: a lelke mélyén senki nem arra vágyik, hogy ezzel elveszítsen valamit! Jó dolog kiteljesedni, de nem jó, ha a házasságunk, kapcsolatunk megy rá!

Akkor hogy lehet ezt jól csinálni?

Mi a helyes irány?

Hosszú távon mindegyik házasságban az a nagy kérdés: önmagam lehetek-e a másik mellett? Azaz van-e szabadság a szeretet mellett és van-e szeretet a szabadság mellett. Ezt ki-ki felteheti magának attól függően, hogy miből van éppen kevesebb.

Az önmegvalósításban pedig a nagy kérdés az: egyedül csinálom, vagy egy életre szóló társsal?

Mert házasság, igaz társ és összetartozás nélkül a szabadság olyan, mint amikor cirkuszi elefánt azt hiszi, hogy az élet szép, mert 10 métert futhatott a porondon. És közben nem tudja, mi mindent lehetne megélni valós környezetben, kint a természetben.

Kiteljesedni tartós kapcsolatban, házasságban lehet!

Mert ahhoz, hogy igazán kiteljesedjünk, nem elég, hogy annyira szabadok vagyunk, hogy egyedül vagyunk.

És az sem jó irány, ha ha annyira szeretjük, hogy elfeledkezünk magunkról és elveszítjük magunkat.

A valódi kiteljesedés az, amikor szabadok vagyunk ÉS szeretjük egymást a házasságunkban. Amikor önmagunk is vagyunk ÉS közben odatartozunk ahhoz, akit szeretünk! 

(Ha szeretnéd minél jobban megélni a fentieket a házasságotokban, szeretettel várlak a most következő, élőben közvetített, ingyenes párkapcsolati előadásomon, ahol szó lesz a női-férfi kommunikációs nehézségek feloldásáról, és arról, hogy figyelmességről és hogy hogyan kaphatsz több szeretetet, szabadságot, figyelmességet és megbecsülést a párodtól.
ITT TUDSZ JELENTKEZNI AZ INGYENES ELŐADÁSRA>>)

Ha tetszett a cikk, segíts eljuttatni azoknak, akiknek hasznos lehet: